Mindenkit lehorgásztak a lányok a Sulikupa döntőjében – teljes eredménylista és videós összefoglaló

Örömteli meglepetéssel zárult a főként Békés megyei kispecásokat vízpartra csábító idei Körösvidéki Sulikupa elnevezésű horgászverseny-sorozat. A mezőberényi Hosszú-tavon május 13-án megrendezett döntőn egy csupa lánytagból álló csapat győzedelmeskedet az ifjú horgászurak fölött.

A Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége immár negyedik alkalommal rendezte meg az országban egyedülálló programsorozatot, hogy az általános iskolás gyermekeket egészséges zöld környezetekbe csábítsa a szabadidős vízparti élmények és a horgászat népszerűsítésének jegyében.

A Sulikupa népszerűségét mutatja, hogy idén minden korábbi nevezőszámot meghaladva mintegy 98 háromfős csapat részvételével zajlottak a selejtezők, amely tíz tankerületi helyszínen összesen közel háromszáz gyermek versengését jelentette április hónap hétvégéin Békésen, Békéscsabán, Gyomaendrődön, Gyulán, Mezőkovácsházán, Mezőtúron, Orosházán, Sarkadon, Szarvason és Szeghalmon.

A IV. Körösvidéki Sulikupa válogatóiból mintegy 18 csapat jutott végül a mezőberényi fináléba, ahol a kishorgászok egy háromórás forduló keretében igyekeztek minél több uszonyost szákba terelni a jellemzően tenyeres kárászokat és kisebb pontyokat adó pályán.

A nyáriasra melegedő délelőttön jól kaptak a halak és a jól felkészült csapatok között hatalmas csaták bontakoztak ki. Nem egy horgászálláson 2-3 kilós összfogás mutatkozott, a legjobbak azonban ennek közel dupláját terelték szákba.

Az eredményhirdetés örömteli meglepetést tartogatott a IV. Körösvidéki Sulikupa döntőseinek számára. Az összetett elsőséget a Köröstarcsai Arany Gusztáv Általános Iskola csupa leányzóból álló csapata vívta ki, megszerezve egyben a „B” és a „C” szektorok elsőségét is.

A IV. Körösvidéki Sulikupa döntőjének eredménytáblázata:

Hely Csapat Csapatvez. Csapattagok Fogás/gr. Összp.
1. Köröstarcsai Arany
Gusztáv
Általános Iskola
Miklós
Gábor
Gyaraki Adrienn
Mező Lili
Puskás Petra
3.290
1.760
4.085
11
2. Kiss Bálin Ált. Iskola,
Gy.endrőd („Bajnokok”)
Weigert
Zsolt
Weigert Zsolt
Csontos Levente
Forgács Gergő
5.915
620
3.375
14
3. Sarkadi Általános Iskola
Gyulai Úti Telephely
Erdei
Attila
Keller-Pintér János Bence
Keller-Pintér Barnabás
Tóth Zsolt
1.980
4.650
885
18
4. Tildy Zoltán Általános
Iskola, Szeghalom
Csák
István
Bere Péter
Pap Oszkár
Pápista Ádám
1.890
1.205
1.430
20
5. Mezőtúri II. Rákóczi F.
Általános Iskola
Csikós
Attila
Hodos Marcell
Vékony Vilmos
Malavolti Marcell
5.575
270
3.130
21
6. Szlovák Általános Iskola,
Szarvas
Lovas
Zsolt
Nagy Pál
Bohus Ákos
Szpisjak Bianka
900
2.270
2.625
23
7. Kiss Bálin Ált. Iskola,
Gy.endrőd („Dinnyések”)
Kakati
Zsolt
Mahovics Álmos
Kakti Tamás
Csikós Ádám
610
3.215
2.115
24
8. Mezőberényi Petőfi S.
Általános Iskola
Barna
István
Kis Bendegúz
Hidasi Csaba
Pojedán Gergő
875
3.250
1.180
24
9. Szent István Katolikus
Általános Iskola, Mezőtúr
Veres
Imre
Czihat Dániel Róbert
Gulyás Bence
Gomány István
1.190
150
3.230
28
10. Rózsahegyi Kálmán Ált.
Iskola, Gyomaendrőd
Munkácsy
Lajos
Búza Gergő Csaba
Csernyecz Kristóf
Mohácsi Sándor
1.035
320
3.755
29
11. Munkácsy Horgász Egy.
Dürer Albert Ált.Iskola
tanulóinak 4. csapata
Szabó
Zoltán
Szabó Barnabás
Győri Mihály
Kovács Mihály
1.315
340
2.215
30
12. Orosházi Református
Két Tanítási Nyelvű
Ált.Iskola
Pelle
Zsolt
Gazdag László
Mellis Csaba
Pelle Zalán
970
1.075
1.080
31
13. Szegedi Kis István
Református Ált. Iskola
Beinschrodt
Attila
Balog Botond
Balog Sándor
Beinschrodt Ervin
1.530
1.900
135
32
14. Kondorosi Peti Sándor
Általános Iskola Iskola
Barna
Róbert
Antal Márk
Gyurik Krisztofer
Sütő Máté
770
1.080
830
33
15. Békéscsabai Belvárosi
Általános Iskola
Karácsonyi
Roland
Karácsonyi Dávid
Balogh Hunor József
Frank Balázs Bence
530
710
1.855
34
16. Mezőkovácsházi Csanád
Vezér Általános Iskola
Szűcs
Sándor
Palmer Olivér
Ágoston Boldizsár
Major András Gergő
1.195
0
600
44,5
17. Sarkadi Általános Iskola
Gyulai Úti Telephely
Barkóczi
Mihály
Barkóczi Vivien
Papp Ibolya Rozália
Laukó János Richárd
50
905
460
 
18. Székács József
Evangélikus Ált. Iskola,
Orosháza
Patakfalvi
János
Pál Norbert
Ökrös Zsombor
Rajtó Patrik
405
0
875
50,5
"A" szektor legjobbja: Weigert Zsolt – 5.915 g (mezőny legjobbja egyeben)
"B" szektor legjobbja: Gyaraki Adrienn – 3.290 g
"C" szektor legjobbja: Puskás Petra – 4.085 g
Mezőny összefogása: 88.105 gramm